Skip to content

Natūralus/žalias Laidojimas

Natūralus/žalias Laidojimas

TAISYKLĖS IR NUOSTATAI NATŪRALIAM/ŽALIAM LAIDOJIMUI

Natūralus/žalias laidojimas siūlo ekologinį pasirinkimą žmonėms, kurie rūpinasi ne tik aplinka, bet ir tiems, kurie nori grįžti prie natūralesnio laidojimo metodo. Natūralūs / žalieji kapai leidžia natūraliai suskaidyti kūnus ir tapti žemės dalimi.

1.  Mirusieji negali būti balzamuojami ar apdorojami purškiamosiomis medžiagomis ar mišiniais. Jei reikia, leidžiama vartoti laidojimo namų patvirtintas netoksiškas chemines medžiagas.

2.  Priimami mirusieji (1 variantas) turi būti susukti nuo galvos iki kojų į paprastą medvilnės drobulę, vatinę arba vilnonę antklodę ir paguldyti ant kietos plokštės dėl stabilumo nuleidžiant į kapo duobę. Kūno ilgio 1 colio ant dvylikos colių plokščia plokštė tinkama. Faneros ir drožlių plokštės nėra priimtinos dėl jų cheminės sudeties.

3.  Mirusieji taip pat gali būti laidojami specialiose laidojimo dėžėse / karstuose (2 variantas – pageidautinas) pagamintuose iš netoksiškų medžiagų, 100% biologiškai skaidomų, natūralios augalinės kilmės produktų, neapdorotos minkštos medienos, kartono, jūrų žolių, bambuko, karklo ir kanapių pintinių, su medvilniniais, lino arba šilko pamušalais. Dėžės/karstai negali būti pagaminti iš plastmasės, akrilo ar panašių sintetinių medžiagų.

4.  Neleidžiama mirusiuosius laidoti betono dėžėje ar sandarioje plokštėje.

5.  Pesticidai draudžiami.

6.  Siekiant apsaugoti natūralios aplinkos vientisumą, kapinių darbuotojai iškas kapavietę su minimalia įrankių pagalba. Kapavietės yra iškasamos nuo 4,5 iki 5 pėdų gilumo, priklausomai nuo laidojimo dėžės/karsto tipo. Šeimos nariai negali kasti kapavietės.

7.  Kapavietėje galima laidoti tik po vieną asmenį.

8.  Norint turėti natūralias/žalias laidotuves reikia pranešti apie tai 24-48 valandas prieš laidotuves kapinių administratoriui/direktoriui. Šeimos nariai ir draugai gali dalyvauti laidotuvėse, bet nėra skatinami tai daryti.

9.  Visos kapavietės bus užpilamos sulyginant jas su žemės paviršiumi. Kapinių darbuotojai per metus išlygins kapaviečių žemę.

10.  Medžiai nebus kertami. Žolė bus pjaunama kartu su visu kapinių plotu.

11.  Kapui reikalinga paminklinė lenta. Galima naudoti graviruotą plokštų natūralaus lauko arba skaldytą akmenį, maždaug 12 colių ant 24 colių, 4 colių storumo. Akmuo negali būti pjautas ar nušlifuotas su mašinomis, o graviravimas turi atrodyti natūralus, paprastas. Lenta turi būti montuojama lygiai su žeme. Betoniniai pagrindai draudžiami.

12.  Vietiniai augalai, laukinės gėlės, žolės yra vienintelės leidžiamos dekoracijos.Jokių medžių ar krūmų negalima sodinti. Kapavietės negalima puošti dirbtinėmis gėlėmis, vazomis, vainikais, stiklu, vėliavomis, statulomis, akmenimis ar kitais papuošimais.