Skip to content

Laidotuvių ir Kapų Nuostatai

LAIDOTUVIŲ IR KAPŲ NUOSTATAI

 1. Sklypai ir kapai gali būti vartojami tik su tikslu laidoti mirusiuosius.

 2. Šeimos sklypuose ar kapuose laidojami tik šeimos nariai arba draugai. Sklypo arba kapo savininkas turi pateikti prašymą ir gauti raštišką leidimą iš kapinių Tarybos dėl pašalinių žmonių laidojimo.

 3. Jokios laidotuvės negali įvykti kol nebus sumokėtas šeimos sklypo ar kapo mokestis.

 4. Jokios laidotuvės negali įvykti be kapinių administratoriaus/direktoriaus leidimo.

 5. Laidojimo leidimai turi būti užpildyti mirusio žmogaus vardu ir pristatyti kapinių administracijai atvykus laidotuvėms.

 6. Joks kapų atkasimas nėra leidžiamas be raštiško prašymo, leidimų ir sutikimo.

 7. Negalima statyti paminklo ant šeimos sklypo ar kapo kol nebus sumokėta visa kaina, net jeigu laidotuvės dar neįvyko.

 8. Paminklai, mauzoliejai arba paminklinės lentos gali būti gaminamos ir statomos iš akmens, granito, marmuro, bronzos arba specialiojo plieno šiam tikslui.

 9. Mediniai kryžiai pažymėti naujus kapus yra leidžiami vieneriems metams. Tinkami paminklai ar lentos turi būti pastatyti greitai praėjus vieneriems metams.

 10. Reikia sumokėti mokestį dėl betoninio pagrindo ant kurio bus pastatytas paminklas. Mokestis yra skaičiuojamas nuo granito bazės dydžio.

 11. Reikia sumokėti montavimo mokestį už granito paminklinių lentų montavimą. Mokestis yra skaičiuojamas nuo pažymėtos vietos dydžio.

 12. Neleidžiama statyti plokščių ant kapo.

 13. Jeigu paminklas ar jo graviravimas yra žalingas kapinėms, savininkas bus atsakingas už pataisymą. Jei savininkas ignoruoja kapinių administratoriaus prašymą, administracija atliks būtinus koregavimus savininko sąskaita.

 14. Sklypų ir kapų savininkai gali sodinti gėles tik prie kapo, netoliau vienos pėdos atstumu nuo paminklo pamato. Apželdinimas krūmų ir nedidelių žalumynų turi būti patvirtintas kapinių administratorius/direktoriaus. Medžių sodinimas ant arba šalia kapų draudžiamas. Dekoratyviniai akmenys ar akmenys gėlių lysvėje ar aplink paminklą griežtai draudžiami.
 1. Visi medžiai, žalumynai arba krūmai kurie peraugę arba tapę žalingi gretimiems sklypams, kapams ar takeliams bus kapinių administracijos apkarpyti arba pašalinti.

 2. Laidojimo floristikos kūriniai palikti prie kapavietės bus išmesti, kai jie taps negražūs.

 3. Dirbtinės ir skintos gėlės yra leidžiamos prie kapo, kol jos tampa negražios. Visos gėlės yra išmetamos balandžio 1-15 dienomis.